• Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Instagram - White Circle

2017, Created by

Kandidater til Svarte Natta-prisen – journalistprisen

1.    Tett på, Svein Harald Lian, frilans, Ravna Nystad, NRK Sápmi.
2.    Dinas rop om hjelp, Ida Loise Rostad/Eskil Wie, NRK Finnmark.
3.    Påskekylling-prosjektet, NRK Finnmark.
4.    Søkelys på barnevernet, Barbro Andersen, NRK Nordland.
5.    Tromsø brenner, Are Medby, Yngve Olsen og Bengt Nielsen, Nordlys.
6.    113 ,  NRKs programavdeling i Nord -Norge.
7.    Amerikanske dagdrømmer for åpen scene, Markus Andre Jensen, Geir Are Jensen og Rachel Antonsen, Bodø Nu.
8.    Barna ingen ville ha, Morten Dokka, Folkebladet.
9.    Beredskap i ambulansetjenesten og brannvesenet, Eirik Hind Sveen og Dan Henrik Klausen m.fl, NRK Troms.
10.    Brødrenes skjebnevalg, Leif Steinholt, Helgelands Blad.
11.    Charlie-sakene, Silje Løvstad Thjømøe/avisa iTromsø.
12.    De folkevalgte, Julie Groseth, Knut Sætre, Thomas Sørensen, Eskil Wie Furunes, Marte Lindi, Eirik Hind Sveen og Kari Skeie, På-gruppa i NRK Nord og NRK Digital utvikling i Nord.
13.    De glemte barna, Silje Løvstad Thjømøe/avisa iTromsø.
14.    Duften av dollar, Christer Aasheim og Oia Helness, NRK Nordland.
15.    En helt vanlig abort, Inghild Eriksen, Marita Andersen m.fl, NRK Troms.
16.    Forskjellene øker i Tromsø, Troms, landet og i verden, Rune Endresen, Torkil Emberland, Thor Harald Henriksen og Øystein Barth Heyerdahl, Nord24.
17.    Guidebransjen i Longyearbyen, Line Nagell Ylvisåker, Svalbardposten.
18.    Hege med Huntington, Ann Kristin Kjærnli og Øyvind Bratt, Rana Blad.
19.    Ivano-saken, Hilde Røsvik, Svalbardposten.
20.    Jenta ingen kan hjelpe, Siri Gulliksen Tømmerbakke, Alexander Kjønsø Karlsen og Anders Bergundhaugen, Avisa Nordland.
21.    Klokkeløse Sommarøy, Martin Hall Larsen m.fl., NRK Troms.
22.    Presset ut, Hilde Lorentsen, NRK Nordland.
23.    Kristen privatskole sensurerte skolebøker, Hanne Larsen, Altaposten.
24.    Livet på innsiden, Silje Løvstad Thjømøe/avisa iTromsø.
25.    Milliardspillet i Bodø – den egentlige historien, Siri Gulliksen, Avisa Nordland. 
26.    Hvordan skaper man minner med en død baby, Lise Forfang Hagen og Benjamin Fredriksen, NRK Nordland.
27.    Reindriftas skyggesider, Hanne Bernhardsen Nordvåg, NRK Finnmark.
28.    Små kommuner, Marte Lindi, NRK Finnmark, Eskil Wie, NRK Finnmark, Julie Groseth, NRK Finnmark, Eirik Hind Sveen, NRK Troms, Kari Skeie, NRK Nordland og Ingeborg Rygh Hjorthen, NRK Researchsenteret.
29.    Søkelys på sykehus, Toril S. Alfsvåg og Øyvind Bratt, Rana Blad.
30.    To søstres kamp mot barnevernet, Petter Strøm, NRK Troms.
31.    Turistfiskeprosjektet, Frida Brembo-Egilsrud | Eskild Johansen, Fiskeribladet.
32.    Underslagssaken, Silje Charlotte Solstad og Øystein Barth-Heyerdahl, Nordlys,
33.    Valg2019 – 5000 kilometer for demokratiet, Stian Eliassen, Alexandra Kosowski, Anna Lindbach, Trond Ivar Lunga, Oddgeir Isaksen, Tor Kjetil Kristoffersen, Alf Helge Jensen, Lars Kristian Andersen, Arnfinn Sjøenden og Anniken Renslo Sandvik, iFinnmark.
34.    Voldtektene i Sapmi, Eilif Aslaksen m.fl, NRK Sapmi.


Fotoprisen – stillbilder – kandidater:


1.    Da Sian kom på besøk, Eskil Mehren, Nordlys.
2.    Velkommen til verden, Teodor, Torgrim Rath Olsen, Nordlys.
3.    Geriljafotografen, Leif Steinholt, Helgelands Blad.
4.    Gjenforent, Stein Wilhelmsen, frilanser.
5.    Husdrømmen, Carina Hansen, Folkebladet.
6.    Hverdagsbilde, Lena Knutli, Helgelendingen.
7.    Håpets håndlanger, Rune Nilsen, Bodø Nu.
8.    Jeg var totalt ensom, Simon Aldra, Brønnøysunds Avis.
9.    Karneval, Christopher Engås, Svalbardposten.
10.    Reindrift, Knut Sverre Horn, NRK Finnmark.
11.    Sammen i sorgen, Freddy Ludvik Larsen, Altaposten.
12.    Sannhetens øyeblikk, Rune Nilsen, Bodø Nu.
13.    Skredet i Tamokdalen, Torgrim Rath Olsen, Nordlys.
14.    Sveagruva, Ingun Alette Mæhlum, frilans/Svalbardposten.
15.    Alt han fikk seg til å si/Terje Nilsen, Rune Nilsen, Bodø Nu.
16.    To søstre utenfor Felleskjøpet, Lena Knutli, Helgelendingen.
17.    Tråleren brenner, Torgrim Rath Olsen, Nordlys,
18.    Ung sykkelgutt, Lena Knutli, Helgelendingen.
19.    Utenlandske trailersjåfører, Torgrim Rath Olsen, Nordlys.
20.    Johnny skal dø, Simon Aldra, Brønnøysunds Avis.
21.    Livet med Vilde, Simon Aldra, Brønnøysunds Avis.
22.    Terje Henriksen, Simon Aldra, Brønnøysunds Avis.
23.    Valgresultatet, Simon Aldra, Brønnøysunds Avis.

 

Fotoprisen – video – kandidater:

1.    Ane mot Goliat, Fabian Ubeda, NRK Troms.
2.    Hege med Huntington, Øyvind Bratt, Rana Blad.
3.    Losserne, Fabian Ubeda, NRK Troms.
4.    Magiske Myken, Bente H. Johansen, NRK Nordland.
5.    Mathildes valg, Carina Hansen, Folkebladet.

6.    Mobbefilmen, Preben Hunstad, Bodø Nu.